Агрометеорологічний бюлетень
по Закарпатській області

Метеорологічні особливості другої декади січня 2025 року

Погода другої декади січня обумовлювалась переважно впливом антициклону. Спостерігалась хмарна та хмарна з проясненнями погода з незначними опадами. На більшості доріг відмічалась ожеледиця, в горах туман. В середині декади спостерігалося значне зниження температури вночі. В останні дні на високогір'ї зберігалась потужна адвекція теплої повітряної маси. Такі погодні умови сприяли формуванню висотної інверсії, внаслідок чого на високогір'ї максимальні температури підвищувались до 9° тепла.

Температура. Середня декадна температура повітря на більшій території області становила 1-4° морозу, що близько до норми.

Максимальна температура повітря в денні години на території області підвищувалася до 1-9° тепла.

Мінімальна температура повітря в найхолодніші ночі знижувалася до 5-13° морозу. Поверхня грунту або снігу охолоджувалась до 4-19°морозу.

Середня відносна вологість повітря знаходилася в межах 78-92%.

Опади випадали протягом 1-4 днів у вигляді дощів, мокрого снігу та снігу сумарною кількістю 14-74% декадної норми (2-24 мм).

Сніговий покрив. На кінець декади сніговий покрив відмічався висотою 1-11 см, на Сл Плай 29 см.

Вітер переважав слабкий та помірний 4 -12 м/с.

Вплив погодних умов на стан сільськогосподарських культур

Рослини перебували у стані зимового спокою. Шкідливих для них явищ не спостерігалось. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих зернових культур та багаторічних трав знижувалась до 1-2° морозу, що значно вище критичної температури вимерзання, яка за розрахунками агрометеорологів становила: озимої пшениці у фазі утворення сходів-3-го листка мінус 12-12,3 °С, у фазі кущіння - мінус 14-14,3 °С, озимого ячменю - мінус 9,0-9,8°С.